joga barrandov kurz

Jóga

Ajurvéda jóga

Kombinace ájurvédy a jógy přispívá k celkovému zdraví a pohodě. Vychází z porozumění vlastnímu tělu, své tělesné konstituci, fyzickému i mentálnímu typu, a tím i svým potřebám.

Ajurvéda jóga

Hatha jóga pokročilí

Záměrem hatha jógy je vnést harmonii našemu tělu, mysli a duchu. Hlavní náplní lekce je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace.  V pozicích jsou delší výdrže, kdy se více soustředíme na správné provedení pozic.

Meditace jóga nidra

Jóga nidra nebo jógový spánek v moderním pojetí je stav vědomí mezi bděním a spánkem, typicky vyvolaný řízenou meditací. Nahlédněte do tajů jógy a meditace při pečlivě sestavených lekcích. Užijte si rozmanité jógové lekce společně s odpočinkem a detoxikací organismu.

Jóga na míru

Jóga na míru vašemu tělu a duši
lekce jsou vhodné:

Pro ty, komu nevyhovují skupinové lekce a je pro ně důležitý individuální přístup lektorky.

Pro ty, kdo mají zdravotní obtíže (např. jsou po operaci, trápí je reflux jícnu či jiné zažívací problémy, trpí skoliózou páteře) a potřebují individuální přístup.
Začátečníky, kteří se chtějí naučit správné provedení jógových pozic (ásan), správnému dýchání, základům meditace.
Pro ty, kdo chtějí jít hlouběji ve své praxi – např. přesah jógové filosofie do každodenního života, kultivace sebe-laskavosti.

Slow Vinyasa jóga

Vinyasa jóga se liší od ostatních druhů jógy, jelikož ostatní obvykle zahrnují detailní vysvětlení a demonstraci každé pozice od instruktora, zatímco ve Vinyasa józe plynule přecházíte z jedné pozice do druhé bez přerušení. Tato metoda je více fyzicky náročná, díky čemuž se hodí na procvičení mobility a posílení svalů – ideální jakožto lehčí trénink a ‚aktivní‘ regenerace. 

Hatha jóga

Záměrem hatha jógy je vnést harmonii našemu tělu, mysli a duchu. Hlavní náplní lekce je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace.  V pozicích jsou delší výdrže, kdy se více soustředíme na správné provedení pozic.

Jóga s přítomností dětí

Lekce jógy, při kterých nikomu nebude vadit, že s sebou vezmete i své malé děti.

Jóga pro zdravá záda

V těchto lekcích jógy pro zdravá záda se seznámíte s pozicemi, které uvolní svaly kolem páteře a napomohou od bolesti zad.

Regenerační jóga

Cvičení s asistencí intruktora, kdy se zaměřujeme na uvolnění lymfatických uzlin plosek nohou a žaludku.
Uvolnění tenze krční páteře a hlavy. 
Výsledkem je uvolnění od stresu, bolesti hlavy a bolesti žaludku.

Jógová terapie

Léčivá jóga s protažením celého těla a rozprouděním lymfatického systému. Je spojena s fyzioterapií.
Vhodná pro všechny.

Harmonizační jóga

Do harmonizační jógy jsou zařazena dechová cvičení, cviky na zahřátí a důkladné protažení těla. Hlavní částí lekce je Harmonizační orgánová sestava.
Cviky této sestavy jsou cílené na protažení svalů a uvolnění kloubů. Tato protahovací cvičení působí pozitivně nejen na svalový a kloubní aparát, ale také na “zprůchodnění” energie v příslušných dráhách a obnovení celkové harmonie organismu. Dechová cvičení aktivují čakry a přočišťují vnitřní orgány.

Power jóga

Jóga pomáhá protažení Vašeho těla a zklidnění duše.

Lekci vede zkušená jogínka Karolína Montanari.

Jemná jóga i pro těhotné

Tyto lekce jógy nabízejí jemnější, méně namáhavé sekvence póz, zaměřují se na jemné protahování a rozvoj většího povědomí o dechu.